Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vyrovnané drama rozhodovaly až samostatné nájezdy

16.11.2016 | Dušan Přikryl

Tentokrát padlo podstatně méně branek než v prvním vzájemném zápase, ale dramatický nádech si rozhodně duel zachoval. Úvod vyšel lépe Chocni, která odcházela do kabin po první siréně spokojenější, nicméně hosté zabojovali a během další dvacetiminutovky skóre vyrovnali. Závěr vyšel střelcům naprázdno a tak přišlo na řadu prodloužení resp. samostatné nájezdy s úspěšnějším koncem pro Havlíčkův Brod.

14. kolo | Středa 16.11.2016, 18:30 | Zimní stadion Choceň

HC Spartak Choceň - BK Havlíčkův Brod B

3:4 sn

(2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky a asistence: 1:17 Velinský (Křečan), 12:04 Zavřel (Šejba), 23:27 Šejba (Prachař T.) - 8:50 Křížek (Pecen, Cejpek), 29:46 Křížek (Cejpek), 39:29 Bušek (Suchý, Hlídek), rozhodující nájezd Hlídek

Rozhodčí: Prchal - Padevět, Laczko

Vyloučení: 4:5 + Zavřel 5+TH za nesportovní chování, využití 0:1, oslabeni: 0:0

Střely na branku: 33:26

Diváci: 436

HC Spartak Choceň: Bernart - Novák, Jehlička, Vacek, Tölg, Pochobradský, Šejba - Kučera, Křečan, Prachař T., Velinský, Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, Pilař M.

BK Havlíčkův Brod B: Adam - Mendl, Kříž, Bušek, Suchý, Bancíř, Pecen - Hynek, Vala, Jelínek, Přibyl, Cejpek, Abbrent, Polák, Motl, Křížek, Hlídek

Komentář

Mírně rozpačitou první minuty rázem vystřídala radost z rychlého vedení Chocně, které zařídil Radek Velinský - 1:0. Nadále zdobilo hru domácích dobře pokryté střední pásmo, což se po šesti minutách změnilo. Útočníci dostávali více prostoru a ke slovu se museli přihlásit oba gólmani. Své kvality soupeř důrazně připomněl v druhé půli zahajovací třetiny a Hlídek vyrovnal - 1:1. Voda na mlýn Bruslařů se valila proudem, hra se otevřela, akce střídala akci a bylo se na co dívat. Marek Zavřel potěšil diváky svou přítomností na ledě, ale hlavně gólem, kterým poslal Spartak do vedení - 2:1. Navíc si svou aktivitou vynutil nedovolený zákrok ze strany hostů. Potrestání se nekonalo, alespoň se však dostali Choceňští opět k aktivní hře. Jako důkaz můžeme vypíchnout akci Martina Šejby v závěru.

Ve čtyřech nastupovala Choceň do prostřední části, a protože přesilovky nebyly dnes devizou ani jednoho týmu, nic zásadního se nestalo ani v této situaci. Parádičku předvedl Martin Šejba, když zúročil milimetrovou přihrávku od Tomáše Prachaře - 3:1. Hosty do hry vrátily opakované prohřešky proti pravidlům a Choceň se musela bránit takřka minutu ve třech. Už se zdálo, že je přečká Spartak bez újmy, když Křížek našel místo nad ramenem Rudy Bernarta - 3:2. Rychlonozí Bruslaři vystrkovaly růžky čím dál častěji a jejich akce nabídly kvalitu. Těžkou zkoušku přichystalo další dějství, protože Marek Zavřel musel za nesportovní chování předčasně do sprch a pět minut za něj kolega odseděl za katrem. Nervy pracovaly na plné obrátky a domácí hráči se jen těžko zbavovali pocitu křivdy. Nepomohlo jim v tom ani další vyloučení a hra ve třech. Z toho důvodu se museli domácí skoro po zbývající dobu bránit přesile, což se za vydatné podpory diváků dařilo, ale Havlíčkův Brod dokázal ještě do přestávky přeci jen vyrovnat Buškem - 3:3.

Vyrovnaný stav, dramatický zápas a smíšené myšlenky vlivem dosavadního průběhu. V tomto stavu nechali hráči diváky po celou závěrečnou třetinu. Čekalo se na hrubku soupeře. Ta přišla na straně hostí, poněvadž i oni na několik okamžiků museli oželet dva vyloučené hráče, ovšem Spartak se v koncovce trápil. Kdo byl v utkání lepší nejde jednoznačně napsat, protože oba celky předváděly podobnou hru s kvalitními gólmany.
Nutné prodloužení se hrálo opatrně v duchu posledních deseti minut a tak přišlo až na dovednostní závěr. V něm se lépe ukázali Havlíčkobrodští. Rozhodl Hlídek - 3:4.