Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Důležitou partii jsme prohráli hned v úvodu zápasu

23.11.2016 | Dušan Přikryl

Domácí se radovali již po dvaceti sekundách a tato branka určila ráz celého duelu. Spartak jakoby se nemohl dostat do tempa a Hlinsko ve druhé polovině první třetiny ještě třikrát skórovalo. Ve druhé části sice Choceň snížila, ale to bylo dnes z její strany vše, a tak domácí slaví zisk cenných bodů.

16. kolo | Středa 23.11.2016, 18:30 | Zimní stadion Hlinsko

HC Hlinsko - HC Spartak Choceň

5:2

(4:0, 1:2, 0:0)

Branky a asistence: 0:40 Dítě (Hron), 10:45 Havel (Chvojka, Plachý), 14:50 Kunz (Havel), 17:01 Havel (Chvojka), 26:27 Havel (Bureš, Hron) - 30:29 Krejza (Pochobradský, Velinský), 36:31 Křečan (Prachař T., Král)

Rozhodčí: Rulíček - Zemánek, Bohuněk

Vyloučení: 4:5, využití 2:0, oslabení 0:0

Střely na branku: 36:25

Diváci: 131

HC Hlinsko: Saifr - Kunz, Poskočil, Sobotka, Bureš, Koželuh, Pazdera - Králíček, Détě, Tulis, Zdražil, Zídek, Chvojka, Hron, Plachý, Havel

HC Spartak Choceň: Sajdl, od 18 min. Bernart - Jehlička, Vacek, Tölg, Pochobradský, Šejba - Kučera, Křečan, Prachař T., Pilař M., Velinský, Knytl, Krejza, Lichtag, Král

Komentář

Partie jak v šachu, leč torzo černých kamenů to mělo proti soupeři velice těžké. Bílí hned prvním tahem nabourali totálně soupeřovu strategii a ujali se vedení, když po překřížení v útočném pásmu zavěsil v první minutě Dítě - 1:0. To Choceň zahrozila výrazněji až v průběhu páté minuty. Rozhodně však více práce měl Filip Sajdl, protože tmavý pěšáci pouštěli domácí střelce do palebných pozic jakoby se nechumelilo! Hra Spartaku byla zoufalá a to doslova ve všech činnostech. Soupeř si mohl i nadále dělat na ledě co chtěl a také toho využil pohotově Havel - 2:0. Hra bez nasazení a důrazu pokračovala bohužel i nadále, což opticky vypadalo docela hrozivě. Spartak fauloval a v oslabení daroval soupeři další gól. Kunz - 3:0. Na rozdýchání po těžkém šoku zbylo pět minut třetiny přerušených dalším oslabením, které Hlinsko dokázalo využít Plachým - 4:0. Opravdu těžké chvíle pro Spartak, který byl v tu chvíli zralý na ručník. Do brankoviště nastoupil Ruda Bernart a na střídačce bylo potřeba nechat zazvonit pořádný budík.

No, pokud chtěl Spartak zanechat alespoň v něčem kladný dojem, musel se zbavit zmatků v obraně a důrazně se tlačit do útoku, protože jinak si domácí kanonýři budou dělat před Rudou co chtějí. A že by Filip Sajdl mohl vyprávět. Určitou šanci na reparát Spartak dostal v podobě dvojnásobné přesily, jenže Choceň ne a ne se nadýchnout. Tím pádem to v pohodě hrající Hlinsko mělo i nadále hodně jednoduché, což demonstroval Havel - 5:0. Ku cti týmu z Chocně lze přičíst to, že i za velice nepříznivého skóre to nevzdal a předvedl parádní kombinaci, na jejímž konci byl Jan Krejza - 5:1. Domácí postavili na šachovnici před svým králem pevnou hradbu a bylo těžké něco vymyslet. Jak na to předvedl Michal Křečan - 5:2. Od té doby se začal hrát konečně oboustranný koukatelný hokej.

Choceňští trenéři provedli v rámci zbývajících šachových kamenů jedinou rošádu, která byla možná, což se ukázalo jako dobrý tah. Jen tak dál, ale Spartak se musí vyvarovat zbytečných vyloučení. Konečně dostávají početní výhodu i Choceňští. Dostali se na dvě minuty do pásma, ale bez nezbytné střelby prostě Vladimíra Saifra ohrozit nemohli. Šance na reparát přišla záhy, ale zůstalo jen u šance, proto se i další snahy o zvrat ukázaly jako marné.