Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tři body jsou doma, ale stálo to hodně sil a pocuchaných nervů

30.11.2016 | Dušan Přikryl

Choceň potřebovala jednoznačně na domácím ledu bodovat, protože jinak by hrozil v tabulce děsivý propad. To se naštěstí nestalo, protože díky tříminutové gólové pasáži ke konci první části dokázala, sice s odřenýma ušima, porazit poslední Poličku.

18. kolo | Středa 30.11.2016, 18:30 | Zimní stadion Choceň

HC Spartak Choceň - HC Spartak Polička

7:5

(3:1, 3:3, 1:1)

Branky a asistence: 15:19 Krejza (Král), 16:33 Křečan (Prachař T.), 17:56 Velinský (Šejba), 27:01 Šejba (Křečan, Velinský), 31:25 Prachař P. (Prachař T.), 39:21 Jehlička (Krejza, Knytl), 46:00 Prachař T. (Křečan, Šejba) - 6:58 Vápeník (Švejda), 27:45 Krajíček (Šedý, Pazourek), 33:07 Pazourek (Cik), 36:26 Švejda (Pazourek), 45:32 Švejda (Vápeník)

Rozhodčí: Prchal - Bohuněk, Pecina

Vyloučení: 5:5, využití 2:1, oslabení 0:0

Střely na branku: 33:37

Diváci: 365

HC Spartak Choceň: Sajdl - Jehlička, Vacek, Tölg, Pochobradský, Šejba - Křečan, Prachař T., Prachař P., Pilař M., Velinský, Kučera, Knytl, Krejza, Lichtag, Král

HC Spartak Polička: Zelený - Vyskočil, Šťerba, Cik, Máša, Dvořák - Švejda, Zobač, Šedý, Boháček L., Pazourek, Krajíček, Boháček J., Vápeník

Komentář

Kromě přídělu sněhu mohli diváci na zimním stadionu sledovat i příděl gólový, poněvadž jich v zápase, ve kterém nastupovali domácí doslova s nožem na krku, padlo hned dvanáct. Bystré oko fanouška postřehlo, že do utkání pravdy nastoupil i Pavel Prachař. Po dvouminutovém oťukávání dostali Choceňští početní výhodu, která se ovšem jako výhoda rozhodně nejevila. Možná se potrestanému hráči domácích zželelo a šel si sednout na trestnou ještě jednou. Ani to však nepomohlo a Martin Zelený v brance hostí se věru nezapotil. Šok pro diváky připravil po čtyřminutovém oslabení Vápeník a dostal hosty do vedení - 0:1. A kdyby se z dalšího útoku prosadil Cik ... radši ani nedomýšlet, protože srovnání s první třetinou v Hlinsku bylo na místě. Marně bych do této chvíle hledal na hře Chocně něco pozitivního. Požehnat hře žlutým mohla třetí přesilová hra. A stalo se. Do konce třetiny po perfektním namazání od Dana Krále nejprve vyrovnal Jan Krejza - 1:1. O necelou minutu později potvrdil zvýšenou aktivitu Michal Křečan - 2:1. A růžek bravurně vymetl Radek Velinský - 3:1. I když Choceň dohrávala ve čtyřech, gólová smršť se na hostech podepsala a k další změně skóre již nedošlo.

Utkání dostalo po úvodním hvizdu druhého dějství úplně jiný náboj, jiné obrátky. Pěkně za čerstva provětral Filipa Sajdla Pazourek, což dokazovalo, že hostujícímu Spartaku šlo napadání o poznání lépe a odevzdaným dojmem posledního týmu tabulky rozhodně nepůsobil. Jejich aktivitu alespoň na chvilku zmrazil Martin Šejba - 4:1, nicméně hra do těla slavila úspěch. Krajíček - 4:2. O zvýšený důraz se pokusil i domácí hráč, leč u hlavního rozhodčího se se zlou potázal. Oslabení Choceňští přežili bez úhony a mohli se radovat z bratrské souhry, na jejímž gólovém závěru byl Pavel Prachař - 5:2. Nebyl by to domácí tým, kdyby si průběh duelu nezkomplikoval. Hosté dokázali za jedenáct vteřin využít početní výhodu Pazourkem - 5:3. Otevřený hokej nenechal chladným ani jeden fanklub a čekalo se tradičně na chybu. Tu vyprodukoval domácí tým a bylo zaděláno na drama. Švejda - 5:4. Vyloučených přibývalo a navýšit vedení, při jedné z výhod, se podařilo Dominiku Jehličkovi - 6:4, který tím divákům vrátil chuť na přestávkovou klobásku.

Osobně jsem čekal jednoznačnější průběh. Polička dokázala držet s Chocní krok a tak i poslední třetina mohla ještě mnohé změnit. Svou slabší chvilku si vybrala i domácí hráčská lavice, ale za svůj prohřešek potrestána hosty nebyla. Co se nepovedlo v přesilovce, povedlo se v plném počtu. Na dostřel přiblížil svůj tým Švejda - 6:5. Krátkou radost překazil na druhé straně pohotově Tomáš Prachař - 7:5. Ani tenhle zásah hosty nepoložil. Ospalá domácí hra proti čtyřem hostům foukla vítr do plachet paradoxně soupeři. Možná proto trenéři Chocně sáhli po timeoutu, který uklidnil hru. Ke stejnému kroku, ale to už zbývalo do konce pouhých 71 sekund, se odhodlal i Bohumil Prachař. Odvolal gólmana, ale skóre se již na žádné straně nezměnilo. .