Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V Chotěboři jsme vedli, ale poslední třetina skóre otočila

11.09.2018 | Dušan Přikryl

Se třemi pětkami nastoupili Choceňští k prvnímu přípravnému duelu, který 42 minut nabídl pěknou hokejovou podívanou. Leč pak se karta jednoznačně otočila ku prospěchu domácích, kteří sedmi brankami dost výrazně skóre otočili.

Příprava | Neděle 09.09.2018, 17:00 | Zimní stadion Chtěboř

HC Chotěboř - HC Spartak Choceň

8:3

(0:0, 1:2, 7:1)

Branky a nahrávky: 36. Činčila (Dvořák), 42. Dvořák (Svoboda), 43. Lacina (Mašek, Málek), 50. Mašek (Pecen, Mendl), 51. Suchý (Svoboda, Činčila), 58. Vlček, 59. Činčila (Svoboda, Mendl), 59. Jelínek (Hlídek) - 29. Jankovský (Bednář), 39. Voříšek (Nečas), 42. Skotar

Rozhodčí: Kubát - Křivohlavý, Tecl

Vyloučení: 5:4 + Voříšek (CHN) 5 + OK,  využití: 3:1,  oslabení: 0:0

Střely na branku: 29:28

Diváci: 100

HC Chotěboř: Hamarič - Lacina, Pecen, Mendl, Suchý, Ludvík Jakub, Kopecký, Ludvík Jaroslav, Mašek, Vlček, Březina, Málek, Svoboda, Činčila, Dvořák, Hospodka, Hlídek, Jelínek

HC Spartak Choceň: Zelený, Růžička - Novák, Voříšek, Pilař L., Jehlička, Jankovský, Bednář, Zavřel, Skotar, Syrovec, Vantuch, Lichtag, Pilař M., Nečas, Knytl, Mäki

Komentář

Redakce: K prvnímu přátelskému utkání zajížděli hokejisté Chocně do Chotěboře. Fanouškům se poprvé v dresu Spartaku představilo hned několik hokejistů: obránce Jankovský a útočníci Bednář, Skotar, Syrovec a Vantuch. V brance se výborným výkonem prezentoval Martin Zelený. Za Spartak skórovali: Jankovský, Voříšek a Skotar.

Spartak předvedl v prvních dvou třetinách zápasu velmi dobrý výkon. I přesto, že se jednalo o první přátelské utkání, tak se hra odehrávala ve velmi vysokém tempu a šance střídala šanci na obou stranách. Nutno říci, že především na obou brankářích vůbec nebylo znát, že se jedná o jejich první zápas v sezóně.

První a druhá perioda hry přinesla pouze tři branky, z toho dvě v síti domácího mužstva. A když Spartak na začátku třetí třetiny zvýšil na dvoubrankové vedení, vypadalo to, že by si mohl odvést cenné vítězství. Bohužel v dalších minutách se na obou mužstvech v plné nahotě projevil počet jednotek odtrénovaných na ledě. Choceňští postupně začínali ztrácet v soubojích a naopak domácím narostla křídla. Výsledkem byl rychlý obrat skóre na 5:3. Po přísném vyloučení Voříška na 5 + OK inkasoval Spartak ještě další tři branky. Férové je ovšem říci, že výsledek utkání se tentokrát zcela neshoduje s jeho průběhem.

Příští utkání sehraje Spartak ve středu 12.9. na ledě Litomyšle. Start utkání je naplánován na 18:30.