Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dostane hokejové spojení Pardubicko - Hradecko zelenou?

14.05.2021 | Dušan Přikryl

Myšlenka návratu k bývalé Východočeské lize mužů měla zárodek již před rokem, ale nepodařilo se jí dotáhnout. Dlouhá hokejová pauza nás v tomto smyslu nabudila a v lednu pod vedením sportovního manažera Jaromíra Jindřicha se začala opět klubat na svět.

Šlo o to, aby se vybudoval herní model resp. návrh, který podpoří většina týmu. Ideálně samozřejmě všichni. Proto se přípravě, prezentaci a následným jednáním věnovalo opravdu hodně času. Nejprve vznikla skupina zástupců čtyř týmů a to Chrudim, Česká Třebová, Litomyšl a Choceň. Na několika pracovních schůzkách byly prezentovány možné herní modely včetně jejich výhod/nevýhod. Dojezdové vzdáleností, potažmo náklady na dopravu a další.

Musím konstatovat, že hned v úvodu se vše setkalo s velice kladnou odezvou a za profesionální spolupráci zástupcům výše zmíněným týmů děkuji. Druhým krokem pokračovalo představení plánů již takřka se všemi týmy Pardubického kraje včetně Chotěboře (Omluvila se Moravská Třebová a Hlinsko) a z Královéhradecka se nejvíce zapojil Nový Bydžov. Protože nám epidemiologická situace nedovolila sejít se komplet ve větší skupině, proběhla odděleně prezentační a diskusní schůzka i pro hradecké kluby. Následně upravený model dostaly oba krajské svazy.

A co bude dál?
V úterý 18.5.2021 proběhne společný aktiv obou krajů s hlavním bodem odsouhlasení modelu. Každý klub má právo jednoho účastníka, jednoho hlasu. Věříme, že vše dopadne dobře a budeme se moct těšit na nové soupeře, po všech stránkách zajímavou ligu.

Navrhovaný herní model:

  • Základní část odděleně Pardubický, Královéhradecký kraj. V rámci kraje každý s každým, doma venku
  • Druhá část již společně, rozdělena na skupinu A a B. Do skupiny A postupuje z každého kraje 5 týmů. V rámci obou skupin se hraje opět každý s každým, doma venku. S tím, že mezikrajová utkání se odehrají pokud možno v neděli. Body se po základní části nulují.
  • Následně je plánováno předkolo play-off, do něhož se zapojí týmy na 4.-10. místě ze skupiny A a 1.-3. místě skupiny B
  • Vrcholem play-off počínaje čtvrtfinálem. Paralelně hráno případné play-off poháru. Účast ve kvalifikaci o druhou ligu si vybojuje celkový vítěz.

Rozhodnutí padne v úterý a pak Vás budeme informovat ...

 
Aktuální články
Pozvánka na volební Valnou hromadu

Výkonný výbor HC Spartak Choceň svolává a zve tímto své členy na řádnou volební Valnou hromadu, která se uskuteční v úterý 22....

 
Připravujeme turnaj o pohár Pivovaru Choceň

Po informaci týkající se Východočeské krajské ligy mužů, máme pro Vás další zajímavou novinku. Na neděli 12. září 2021 je...

 
K+K opanovali choceňskou antuku

Druhý ročník Tenisového turnaje dvojic si Spartak společně s fanklubem zahrál v sobotu 22. května. Po tuhém boji si zlaté poháry z rukou...

 
Příměstský tábor - dodatečné info
 
Hledáme klubového redaktora
 
Návrat k Východočeské lize odhlasován
 
Příměstský hokejový tábor 2021
 
Michal Křečan - trenér Českého hokeje
 
Jaromír Jindřich - sportovní ředitel klubu
 
Výběrové řízení na pozici trenéra žáků Českého hokeje
 
Utkání
Muži | Neděle 05.09.2021, 17:00
Příprava
VS.
HC Choceň - BK Nová Paka
 
Muži | Středa 08.09.2021, 18:30
Příprava
VS.
HC Choceň - HC Chotěboř
 
Muži | Neděle 12.09.2021, 10:00
Turnaj PIVOVAR
VS.
HC Choceň - Nový Bydžov
 
Muži | Středa 15.09.2021, 18:30
Příprava
VS.
HC Choceň - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 19.09.2021, 17:00
Příprava
VS.
HC Litomyšl - HC Choceň
 
 
Copyright © 2015-2021, HC Spartak Choceň HC Choceň - kontakt: hokej@hcchocen.cz - RSS Redakce webu
RSS