Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Cenné vítězství díky výkonu ve druhé třetině

25.09.2016 | Dušan Přikryl

Venkovní teploty tomu nenasvědčovaly, ale hokejová příprava pokračovala na plné obrátky posledním domácím zápasem před startem krajské ligy. Soupeřem Spartaku bylo Béčko z Halíčkova Brodu. Celkem jednoznačně vyvíjející se duel pro Choceň změnil svůj scénář doslova v drama v druhé polovině závěrečné části, když hosté dotáhli čtyřbrankové manko. Závěrečné slovo měl přeci jen Spartak.  

Příprava | Neděle 25.09.2016, 17:00 | Zimní stadion Choceň
 

HC Spartak Choceň - BK Havlíčkův Brod B

5:4

(1:0, 1:0, 3:4)

Branky a nahrávky: 19:39 Zavřel (Řezníček), 33:33 Krejza (Prachař T., Zavřel), 44:45 Křečan, 43:42 Zavřel (Prachař T.), 59:19 Prachař T. (Lichtag) - 47:25 Szilva, 50:21 Hlídek (Polák), 54:16 Semrád, 58:26 Jelínek (Szilva)


Vyloučení: 9:7 - využití 1:2, oslabení 0:0

HC Spartak Choceň: Bernart, Sajdl - Novák, Jehlička, Vacek, Dvořák, Pilař L., Řezníček - Křečan, Šejba, Prachař T., Knytl, Bednář, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, Pilař M.

BK Havlíčkův Brod B: Kekula - Pecen, Kříž, Bancíř, Mendl, Semrád, Suchý, Szilva, Hlídek, Jelínek, Křížek, Matl, Abbrent, Polák, Přibyl, Vala

Komentář
 
 
 

Zahajovací pětiminutovka naznačila, že se bude hrát útočný svižný hokej a po vzájemném oťukávání přišel posléze první nedovolený zákrok hostí, nicméně svůj dvouminutový prohřešek celkem bez větších problému ubránili. Střel bylo zprvu jako šafránu, proto mezi vyloženou šanci lze počítat pouze příležitost Matěje Pilaře. Ve druhé půlce úvodní části se již střelci osmělili. Také došlo k první šarvátce, což ve výsledku přineslo další početní výhodu choceňského týmu, v jejímž závěru trestuhodně minul Martin Šejba. Na první gól si diváci museli počkat až do poslední minuty, když zvedali ruce nad hlavu po teči Marka Zavřela - 1:0.
Choceňští potřebovali zrychlit a hlavně zpřesnit rozehrávku, protože jinak to přes dobře bráněné střední pásmo nepůjde. Rychlý oboustranný hokej pokračoval. V probíhající první minutě zostra zahrozil Szilva. Bylo znát, že si Choceňští o přestávce nechali přebrousit brusle a očividně nabrali na rychlosti. Výkon šel o 100% nahoru. I hosté nezůstali pozadu a střelou od modré, kterou vyslal Pecen, si vynutili před Rudou Bernartem menší závar. No menší ... přesněji tříminutový, prodloužený o vyloučeného domácího hráče. Bruslařský klub toho nevyužil, poněvadž mu Spartak svým pohybem dal jen málo šancí a tak se skóre zápasu dlouhou dobu neměnilo. Změna nastala pouze na postu choceňského gólmana. Na druhou polovinu totiž nastoupil Filip Sajdl. Hokej se líbil. Navíc ho zatraktivnil po nezištné přihrávce Tomáše Prachaře druhou brankou Jan Krejza - 2:0. Před sirénou si ještě stihly oba týmy zahrát přesilovky, leč nevyužily je.
Kdyby jen šlo zafixovat si výkon z předchozí třetiny hluboko do paměti, poněvadž se jednalo z mého pohledu o prozatím nejlepší přípravnou dvacetiminutovku, ve které hosty Choceň v podstatě k ničemu vážnějšímu nepustila. Po další ubráněné početní nevýhodě si vyjel na výlet Michal Křečan a pohotově poslal kotouč až do brankové sítě - 3:0. Na hostující trestnou lavici usedl další hříšník, ale ne na dlouho. Vysvobodil ho z ní svým druhým gólem Marek Zavřel - 4:0. Do konce zápasu zbývalo zhruba dvanáct minut. Havlíčkobrodští si vzali oddechový čas, který, jak se později ukázalo, měl na hosty blahodárný vliv. Události nabraly nebývalé tempo. Po zbytek zápasu hrál Spartak v pěti pouze necelé dvě minuty. Jinak byl nucen bránit se početním výhodám. První z nich využil Szilva - 4:1. 26 sekund proti třem stačilo k dalšímu gólu. Hlídek 4:2. Choceň i nadále pokračuje 100 sekund oslabena. Pardon. Rozhodčí byl jiného názoru. Opět jdeme do tří. Zbytečně tak znervózněl velice pohledné utkání. Hostům se při hře ve čtyřech podařilo dát z hole Semráda kontaktní gól - 4:3. Timeout si byl nucen vzít i tandem domácích trenérů. Vyhrocený zápas pokračoval choceňským oslabením, ve kterém Jelínek vyrovnal - 4:4. Radost ale zůstala doma. Postaral se o to v poslední minutě přihrávkou Michal Lichtag a střelec Tomáš Prachař - 5:4.
Na závěr ještě diváci shlédli pět nájezdů na každé straně s výsledkem - 1:4.


Poslední přípravný zápas sehraje Spartak ve středu 28.9. od 18:00 v Novém Městě nad Metují.      
                 

Aktuální články
Dostane hokejové spojení Pardubicko - Hradecko zelenou?

Myšlenka návratu k bývalé Východočeské lize mužů měla zárodek již před rokem, ale nepodařilo se jí dotáhnout. Dlouhá hokejová pauza...

 
Příměstský hokejový tábor 2021

HC Spartak Choceň Vás tímto zve na jedinečný Příměstský tábor 2021. Máme pro Vás týden plný hokeje, dalších sportů a...

 
Michal Křečan - trenér Českého hokeje

Další zásadní událostí v organizační struktuře je změna na postu trenéra Českého hokeje. Od července jí bude pro náš klub vykonávat...

 
Jaromír Jindřich - sportovní ředitel klubu
 
Výběrové řízení na pozici trenéra žáků Českého hokeje
 
Předčasné ukončení sezóny 2020/21
 
Zimní stadion ukončuje provoz
 
Přejeme hezké vánoční svátky a úspěšný rok 2021
 
Životní jubileum Jaroslava Kutílka
 
Online týden hokeje
 
Utkání
Muži | Středa 07.10.2020, 19:00
4. kolo
2:5
HC M.Třebová - HC Choceň
 
Muži B | Pondělí 28.09.2020, 17:00
Příprava
5:6
HC Skuteč - HC Choceň
 
Dorost | Neděle 27.09.2020, 11:15
5. kolo
4:5
TJ Lanškroun - HC Choceň
 
Starší žáci | Úterý 29.09.2020, 17:45
3. kolo
HC Náchod - HC Choceň
 
Mladší žáci | Sobota 03.10.2020, 09:50
4. kolo
8:3
HC Rychnov n.K. - HC Choceň
 
Soutěž 5.tříd | Neděle 27.09.2020, 10:15
2. kolo
HC Polička - HC Choceň
 
 
Copyright © 2015-2021, HC Spartak Choceň HC Choceň - kontakt: hokej@hcchocen.cz - RSS Redakce webu
RSS