Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Diváci se na první přípravě rozhodně nenudili, ba naopak

18.09.2016 | Dušan Přikryl

Úvodním pokřikem "Už je to tady!" přivítal hokejisty na ledové ploše domácí fanklub, protože po letní odmlce konečně odstartovala další sezóna. Tentokrát šlo pouze o přípravu, ale i tak se bylo opravdu na co dívat. Po vyrovnané první třetině hosté dokázali v prostřední části odskočit o dvě branky. Spartak musel máknout, ale podařilo se mu pouze snížit na konečných 4:5.

Příprava | Neděle 18.09.2016, 17:00 | Zimní stadion Choceň
 

HC Spartak Choceň - HC Slovan Moravská Třebová

4:5

(1:1, 1:3, 2:1)

Branky a asistence za domácí: 9:01 Krejza (Zavřel), 25:26 Křečan (Pilař L., Šejba), 45:05 Jehlička (Šejba), 57:14 Král (Novák)

Diváci: 172

HC Spartak Choceň: Bernart - Novák, Vacek, Dvořák, Kopsa, Pilař L., Jehlička - Knytl, Král, Krejza, Křečan, Pilař M., Pochobradský, Prachař T., Řezníček, Šejba, Zavřel

HC Slovan Moravská Třebová: Turek - Pokorný, Kobza, Kutmon, Faltus, Mička, Schneider, Kužílek, Cik, Řehulka, Kvapil, Kršňák, Čikl, Aulehla, Prokop, Rosendorf

Komentář
 
 
 

Spartak nastoupil v momentální plné sestavě, tudíž trenéři Jan Svatoš s Hynkem Součkem mohli otestovat kompletní kádr v utkání, které překvapilo svou kvalitou a na první přípravu poměrně vysokým nasazením. Na první šance se čekalo dvě minuty. První choceňská trefila pouze brankovou konstrukci, zato hostující útočník dokázal dostat puk až za betony Rudy Bernarta - 0:1. Pak už to jelo jak na horské dráze. Choceňští ubránili dvě následné přesilovky a hned z protiútoku vyrovnal Jan Krejza - 1:1. Tím se dostal Spartak opět do hry a přesilovkový tlak Slovanu byl zažehnán. V šancích se za domácí postupně ocitli Král, Krejza i Křečan, ale nedokázali přesně zakončit nebo byl výrazně proti Michal Turek v brance hostí.
Soustředěný výkon hráčů v prostřední dvacetiminutovce vydržel necelé tři minuty. Pak přišlo vyloučení na straně Moravské Třebové, které jí dostalo pod zámek. Michal Křečan tuto výhodu využil a dostal Choceň do vedení - 2:1. Jednobrankové vedení vydrželo přesně tři minuty, poněvadž na dorážku z bezprostřední blízkosti nemohl již Ruda Bernart reagovat - 2:2. Trošku smolný gól, stejně jako následující, když hosté našli milimetrovou škvírku u tyčky a vzali si v polovině zápasu vedení zpět na svoji stranu - 2:3. Hra obou týmů se očividně zrychlila, ale na úkor kombinačních nepřesností, proto góly v této části byly víceméně o štěstí. Důkazem jest laciná, nicméně chytrá dorážka na - 2:4.
Nespadne a nespadne tam. Hned tři vyložené šance v prvních pár minutách třetiny. Spartak dostává šanci na kontaktní branku. Hraje v početní výhodě, kterou nedokázal zužitkovat. Nevadí. Je tady hned další o poznání lépe sehraná. Dominik Jehlička našel snad úplně stejnou škvíru u tyče, jako v první třetině hosté a vykřesal naději - 3:4. Šance byly na obou stranách. Možná nebezpečnější na straně Slovanu, protože Choceňským chyběla finální gólová nahrávka. Snahu o vyrovnaní maří oslabení, které navíc Slovan využil - 3:5. Důraz přinesl dvě po sobě jdoucí neproměněné šance Jakuba Knytla. Lépe si počínal Daniel Král a vyburcoval přítomné diváky - 4:5. Timeout si vzali domácí trenéři, odvolali gólmana a 80 sekund zkoušela Choceň vyrovnat, což se nepovedlo.
Myslím, že se utkání muselo líbit a bylo důstojnou pozvánkou na další přípravné zápasy. Ten další již ve středu 21.9. v 18:30 hostíme TJ Spartak Nové Město nad Metují.

Aktuální články
Příměstský hokejový tábor 2021

HC Spartak Choceň Vás tímto zve na jedinečný Příměstský tábor 2021. Máme pro Vás týden plný hokeje, dalších sportů a...

 
Michal Křečan - trenér Českého hokeje

Další zásadní událostí v organizační struktuře je změna na postu trenéra Českého hokeje. Od července jí bude pro náš klub vykonávat...

 
Jaromír Jindřich - sportovní ředitel klubu

Výkonný výbor se rozhodl rozšířit organizační strukturu o pozici sportovního manažera. Tato myšlenka vznikla již počátkem roku 2021....

 
Výběrové řízení na pozici trenéra žáků Českého hokeje
 
Předčasné ukončení sezóny 2020/21
 
Zimní stadion ukončuje provoz
 
Přejeme hezké vánoční svátky a úspěšný rok 2021
 
Životní jubileum Jaroslava Kutílka
 
Online týden hokeje
 
Hokej se nehraje, má stopku
 
Utkání
Muži | Středa 07.10.2020, 19:00
4. kolo
2:5
HC M.Třebová - HC Choceň
 
Muži B | Pondělí 28.09.2020, 17:00
Příprava
5:6
HC Skuteč - HC Choceň
 
Dorost | Neděle 27.09.2020, 11:15
5. kolo
4:5
TJ Lanškroun - HC Choceň
 
Starší žáci | Úterý 29.09.2020, 17:45
3. kolo
HC Náchod - HC Choceň
 
Mladší žáci | Sobota 03.10.2020, 09:50
4. kolo
8:3
HC Rychnov n.K. - HC Choceň
 
Soutěž 5.tříd | Neděle 27.09.2020, 10:15
2. kolo
HC Polička - HC Choceň
 
 
Copyright © 2015-2021, HC Spartak Choceň HC Choceň - kontakt: hokej@hcchocen.cz - RSS Redakce webu
RSS